2014 m. rugpjūčio 11 d., pirmadienis

Rankdarbių klubai Vilniuje. Kviečiu registruotis jau dabar :)

Mintis...

Jau ne vienerius metus su rankdarbiais užsiimančiomis pasikalbam, kad būtų smagu kartą per savaitę susitikti rankdarbių fanių  (teatleidžia kalbinikai, žinau, kad turi būti "gerbėjos") klube. Susitikti ir kaskart ko nors išmokti. Išmokti ir turėti galimybę pasidalinti savo patirtimi. Paplepėt apie savo pomėgį su tokiomis pat pamišusiomis. O neturint įkvėpimo, gauti jo bežiūrint, kaip smagiai dirba kitos. Apetitas ateina bevalgant :) Taip ir su rankdarbiais: reik pradėt veikti, o jau minčių atsiranda berankdarbiaujant :) 

Vizija
Mano siūlomi klubai - tai nedidelės  4-8 žmonių grupelės. Kodėl? Norėčiau tiesiog suburti  tas, kurios nuoširdžiai domisi ir mėgsta, ne, tinkamesnis žodis dievina rankdarbius. Ir perduoti visą savo žinių bagažą bei patirtį, o kartu ir savo aistrą šiam hobiui bei užsidegimą toms, kurioms tai labai svarbu ir kas trokšta visą šį turtą gauti :) O didelėse grupėse to padaryti neįmanoma, nes besimokant svarbu dėmesys kiekvienam: patarti, pataisyti, parodyti, paskatinti, įkvėpti... 

Mokymo programa, užsiėmimų laikas bei trukmė
Jeigu susirinks grupės, užsiėmimai vyks nuo rugsėjo pradžios iki gegužės pabaigos. Renkamos nuolatinės grupės žmonių, kurie pasiryžę vieną vakarą per savaitę skirti vien tik rankdarbiams. Mezgimo bei nėrimo klubui ir įvairių rankdarbių klubui renkamos 4-8 žmonių grupės, o miniatiūrų klube pradėsime darbuotis, jeigu atsiras bent 2 entuziastai.
Mokymo programa kiekvienam klubui bus skirtinga. Ją pradžioje sudarysiu savo nuožiūra, o vėliau galėsim kartu su narėmis koreguoti. Mokymo tikslas ne vien tik išbandyti vieną ar kitą techniką/ technologiją,  bet ir gauti rezultatą. 
Užsiėmimai vyks kartą per savaitę nuo 18 val 30 min, bendrausime ir mokysimės 1,5-2 valandas. Todėl daugumą darbų darysime kelis užsiėmimus, o atsižvelgiant į tai, kad dirbs ne vienas žmogus, kartais bus ir namų darbai (jeigu kažko nespėjat su visais), kad galėtumėm kartu keliauti pirmyn ir užbaiginėti darbus bei nepalikinėti pusfabrikačių stalčiuose.
Viską, ką pagaminsite, galėsite pasiimti.
Taip pat kviečiamos visos, kurios lankė klubus praeitais metais. Šią vasarą puikiai pailsėjau, turiu marias idėjų, dar dauguma temų nesikartos, o ta mažuma, kuri GALBŪT kartosis - kartosis kitu kampu, su kitu pritaikymu ir sudėtigumu. 

Kokie klubai laukia Jūsų?
Veiks 3 klubai: 
pirmadienio vakarą - nėrimo ir mezgimo, 
trečiadienio vakarą - miniatiūrų,  
ketvirtadienio vakarą- įvairių rankdarbių. O taip pat...
DĖMESIO!!!!!
Bus renkamos dar ir papildomos ĮVAIRIŲ rankdarbių grupės:
1.  antradienį nuo 19 val (toms, kurios negali ketvirtadienį arba baigia darbus vėliau). Grupė pradės veiklą, jeigu susirinks bent 4 norinčios. Pirmiausia bus pildoma ketvirtadieninė grupė, tačiau jeigu ir į vieną (ketvirtadienio) ir į kitą(antradienio) bus po 4 norinčias, veiks abudu klubai. 
2. trečiadienį arba ketvirtadienį dienos metu (10 arba 11). Ši grupė pradės veikti, kai susirinks bent 2-3 norinčios.
 Nėrimo ir mezgimo klube nersime ne tik paprastu vąšeliu, bet ir tunisietišku, ant šakutės, Briugės nėrinius, mokysimės megzti labai įvairius gaminius, pradedant papuošalais, riešinėmis, kepurėmis ir baigiant didesniais gaminiais, tokiais kaip liemenės ir megztiniai. išbandysim įvairias nėrimo bei mezgimo technikų gudrybes, sudėtingesnius ir įdomesnius raštus, išmoksim "skaityti" schemas ir t.t. Nemažai darbų atliksime derindami nėrimą ir mezgimą. Pirmos temos bus riešinių nėrimas, pirštuotų ir įdomesnių kumštinių mezgimas; mokysimės megzti 5-iais virbalais.
Miniatiūrų klube pasinersime į mini pasaulį ir išmoksime padaryti įvairių daiktų ir objektų mini kopijas, gaminsime "skanius" papuošalus iš modelino su vaisių/ tortų /pyragų/kopijomis, padirbsim pilnavesrtę miniatiūrą - lėlių namelį, "roombox'ą ir t.t.
Įvairių rankdarbių klube mokysimės siuvinėti "kirmėlaitės" ir dygsniu, susipažinsime su erdviniu siuvinėjimu ir padirbsime didesnį darbelį, versime papuošalus iš karoliukų ir akmenėlių, siuvinėsime "temari" bumbulus , išmoksime nerti frivolite adata, susipažinsime ir sukursime bent keletą darbų scrapbooking technika, pagaminsime ne vieną kalėdų akcentą namams, susipažinsime su įvairiomis popieriaus meno technikomis (quilling, papje maše ir kitomis), sukursime savo Kalėdų angelą - tekstilinę lėlę, susipažinsime su kumihimo pinimu, taip pat išbandysime daug kitų - naujų arba naujai atgimstančių rankdarbių rūšių.
Praeitų metų klubų narių darbus galite pasižiūrėti štai čia.

Nario mokestis ir ko dar reikės?
Nario mokestis šiais metais kiek pasikeičia:
- nėrimo/megzimo klubo bei miniatiūrų klubo lieka toks pat - 80 Lt už 4 mėnesio užsiėmimus(vienas užsiėmimas 20 Lt).
- įvairių rankdarbių klubo mokestis - 100 Lt už 4 mėnesio užsiėmimus (vienas užsiėmimas - 25 Lt).
Jeigu kurį nors mėnesį išpuola 5 užsiėmimai, dirbsime pagal susitarimą: arba 4 užsiėmimus ir 5-ą nedirbsime, arba dirbsime visus 5 užsiėmimus ir mokestis tą mėnesį atitinkamai bus didesnis.
 Nario mokestį mokėsite kiekvieno mėnesio pradžioje per pirmą mėnesio užsiėmimą. Jeigu praleisite užsiėmimą, už jį pinigai nebus grąžinami, tačiau visuomet bus galimybė ateiti su kitu klubu ir išmokti kažko kito. Jeigu nuspręsite nelankyti, apie tai praneškite prieš mėnesį, o už einamą mėnesį pinigai taip pat nebus grąžinami. Pinigai bus grąžinami vieninteliu atveju: jeigu užsiėmimai neįvyks dėl mano kaltės.
Įrankius (virbalus, vąšelius, žirkles, siuvinėjimo lankelius, adatas ir visą kitą), kurių reikės užsiėmimui, duosiu. Jeigu norėsite neštis namo darbo užbaigimui, tai galėsite be vargo padaryti, palikdami užstatą. Jį grąžinsiu, kai grąžinsite įrankį. 
Medžiagų ir priemonių, tokių kaip audinio, siūlų, dažų ir pan., kurių reikės rankdarbiui, galėsite įsigyti ir atsinešti patys arba galėsit naudotis mano turimomis priemonėmis ir susimesti po keletą Lt už jas. Planuojam, kad daugumai užsiėmimų priemonės kainuos kažkur apie 5-10 Lt, tik sudėtingesnėms technikoms ir darbams gali būti kiek daugiau, bet tai tik su Jūsų sutikimu ir apie tai tarsimės iš anksto, prieš kiekvieną užsiėmimą. 

Papildomos sąlygos
Užsiregistruoti galite tik į vieną klubą. Jeigu patiks kitų klubų tema, galėsite laikinai prisidėti prie jų narių, tuomet vienas užsiėmimas kainuo 25-30 Lt. Taip pat klubo narėms taikoma 20 proc nuolaida bet kuriems kitiems teminiams kursams. 

Kaip užsiregistruoti ir kada prasidės užsiėmimai?
Registruotis gali visi norintys: ir pažengę, ir dar tik svajojantys pasinerti į rankdarbių pasaulį. Tik siūlau prieš tai gerai pamąstyti: ar tikrai turėsite galimybę nuolat lankyti klubus. Būtų smagu, kad susiburtų tikros tvirtos komandos, pasiryžusios nuo pat pirmo užsiėmimo nukeliauti kartu visus mokslo metus.
Registracijai rašykite laiškutį adresu : rankdarbiumokykla@gmail.com  . Laiške būtinai nurodykite, į kokius klubus  norite. Taip pat galite  skambinti tel. 8 675 15554.

Kur vyks užsiėmimai?
Užsiėmimai vyks Vilniuje, Justiniškėse, šalia Justiniškių Norfos (ir Justiniškių turgelio), Justiniškių g. 
Dėmesio jau lankiusioms praeitais metais!
Greičiausiai nuo urgsėjo užsiėmimai bus kitame kabinete. Apie tai pranešiu prieš pirmą užsiėmimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą